Білорусь звинуватила Україну у спробах ураження прикордонної інфраструктури (фото)

Курси по зброї

У Білорусі звинуватили Україну в нібито численних спробах атак безпілотниками.

Про це повідомляє щоденний військовий портал Воїн-інфо з посиланням на державного секретаря Ради безпеки Білорусі Олександра Вольфовича заяву у Москві під час засідання Комітету секретарів рад безпеки ОДКБ, передає БЕЛТА.

За словами Вольфовича, білоруські сили ППО нібито щодня фіксують перетин кордону українськими бойовими дронами.

«У деяких випадках це не випадкові атаки, а спроби вразити елементи прикордонної інфраструктури, прикриваючись нібито випадковими зальотами», — заявив він.

Білоруський чиновник стверджує, що лише за останній тиждень у повітряному просторі країни нібито зафіксували «116 українських БПЛА». За його словами, чергові сили ППО «59 разів» застосовували засоби реагування щодо безпілотників.

Крім того, Вольфович звинуватив Україну в мінуванні прикордонних районів та активній розвідці білоруської території.

Відповідь ДПСУ

Речник ДПСУ Андрій Демченко в інтерв’ю Укрінформу заявив, що звинувачення Білорусі на адресу України щодо нібито атак українськими дронами є черговою спробою перекласти відповідальність на Київ.

«Чергова спроба Білорусі звинуватити в чомусь Україну і перекинути на нас відповідальність. При цьому вкотре зазначити про відсутність загроз для України з боку Білорусі. Це вже було, це ми проходили і пам’ятаємо», — сказав речник.

Він підкреслив, що у заяві держсекретаря Радбезу Білорусі Олександра Вольфовича:

«Було багато якихось абсурдних слів про ситуацію в Україні, і про те, що щодня вони засобами ППО фіксують регулярний перетин кордону з нашої держави бойовими БПЛА. Тільки за останній тиждень нарахували 116. У мене питання: це ж скільки доводилося себе стримувати, щоб мовчати про такі “провокації українців”? І до того ж їхнє ППО, певно, може фіксувати тільки українські засоби, бо те, що залітає в Україну з Білорусі, вони чомусь не фіксують».

Тихановська в Україні

За день до цієї заяви лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська прибула до Києва.

У коментарі Радіо Свобода вона наголосила, що перемога ЗСУ може відкрити «вікно можливостей» для Білорусі, а також висловилася проти послаблення європейських санкцій щодо режиму Олександра Лукашенка.

«З політичної точки зору я їду до України з питанням, чим ми, як білоруси, як суспільство, можемо допомогти Україні. Ми всі розуміємо, що результати війни дуже вплинуть на ситуацію в Білорусі. Маючи дуже обмежені можливості, ми все ж хочемо якось зробити свій внесок у перемогу», — заявила Тихановська.

Також президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Тихановською заявив, що Україна підтримує прагнення білоруського народу позбутися російського впливу.

«Росія намагається зараз ще більше втягнути Білорусь у цю війну проти України. І ми цінуємо кожен прояв підтримки від білорусів для вільної України та знаємо, що настане день, коли між нашими державами знову будуть добросусідські відносини на основі реальної незалежності і України, і Білорусі від Москви», — заявив Зеленський.

Нещодавно Служба безпеки України та Сили оборони розпочали масштабні посилені безпекові заходи в північних регіонах країни, що межують із Росією та Білоруссю.