Двох росіян засуджено за спробу вбивства українського розвідника
Двох громадян Росії Комарічева Алєксєя Анатолійовича та Дзортова Тимура Мовлаєвича засуджено за замах на теракт – підрив авто українського розвідника.
Про це повідомляє Воїн-інфо з посиланням на Офіс генерального прокурора.
Їм призначено покарання у виді 7 та 8 років позбавлення волі.
Наприкінці січня ми повідомляли, що за фактом замаху на українського розвідника у квітні 2019 року в Києві було завершено досудове розслідування.
Досудове розслідування в указаному провадженні здійснювалося слідчими Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, а оперативне супроводження – Департаментом контррозвідки СБ України.

Доведено, що 4 квітня 2019 року засуджені, виконуючи завдання спецслужб країни-агресора, здійснили спробу закласти під припаркований автомобіль співробітника української розвідки вибуховий пристрій. Проте вибухівка здетонувала в момент встановлення.
Також встановлено, що один з виконавців злочину раніше проходив службу в особистій охороні голови Республіки Інгушетія, що входить до складу РФ, а також обіймав посаду заступника керівника його адміністрації.
також читати: Рейд ГУР України в окупованому Криму
Вчиненню замаху на теракт передувала ретельна та багатомісячна підготовка, яка, зокрема, включала використання підроблених паспортів і водійських посвідчень громадян Киргизької Республіки, слідкування за можливими місцями перебування та маршрутами пересування потерпілого, виготовлення саморобного вибухового пристрою, придбання вогнепальної зброї і боєприпасів.