Оперативні зведення з фронту на 20 червня
Російські загарбники зосередили зусилля на стримуванні ЗСУ у наступах і просуванні, активно завдають авіаційних і ракетних ударів.
Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на Генштаб ЗСУ.
На Сіверському напрямку російський агресор здійснив артилерійські обстріли в районі населеного пункту Середина-Буда Сумської області на Слобожанському напрямку
противник завдав авіаційного удару і здійснив артилерійський обстріл у районах населених пунктів Тимофіївка та Морозова Долина.
На Слов’янському напрямку ворог завдавав вогневого ураження із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Чепіль, Пришиб, Протопопівка, Велика Комишуваха, Дібрівне, Вірнопілля, Маяк, Курулька, Богородичне, Мазанівка, Краснопілля та Долина.
На Донецькому напрямку противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках. Інтенсивно застосовує авіацію.
На Сєвєродонецькому напрямку противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Лисичанськ, Сиротине, Воронове, Борівське, Біла Гора, Устинівка, Мирна Долина, Тошківка та завдав авіаційних ударів парами літаків Су-25 поблизу Білої Гори та Мирної Долини. Тривають бойові дії за встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк.
На Бахмутському напрямку протягом доби ворог здійснював обстріли із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Оріхове, Золоте-3, Миколаївка, Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Покровське, Клинове, Зайцеве і Нью-Йорк. Противник завдав авіаудару поблизу Яковлівки та ракетних ударів неподалік Травневого, Доломітного, Зайцевого та Нью-Йорка.
В акваторії Чорного та Азовського морів основні зусилля корабельне угруповання противника зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря.
В готовності до завдання ракетних ударів по обʼєктах на території України утримуються 5 носіїв крилатих ракет морського базування.
Польща висунла ініциативу щодо можливого перекриття неба над Заходом України своїми системами ЗРК.
Велика Британія може вступити у війну з росією, принаймі її армія в даний час переозброюється і готується до можливого зіткнення із ворогом. Також Британія попередила росію, що у разі застосування зброї масового враження росією в Україні залишає за собою право на удар у відповідь.
Українські ЗС активно застосовують ракетні системи для нанесення ударів росіян у тилу. Минулого тижня принаймні у Новій Каховці (Херсонська обл.) та Красному Лучу (Луганська обл.) було застосовано Точку У.
Сили спеціальних операцій ЗСУ переозброюються взірцями стрілецької зброї НАТО.
До України незабаром прибудуть 4 РСЗВ HIMARS з США, Німеччина передасть 3 РСЗВ MARS-II. Британія та Канада теж передадуть Україні від 4 до 7 РСЗВ M270 MLRS.
Тим часом У Європі будують термінали для прийому скрапленого газу з США. До Болгарії незабаром замість російського піде азербайджанський газ через Турцію.
У країнах Євросоюзу внаслідок санкцій заблокували доступ російських олігархів та установ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів на суму понад 12,5 млрд євро.
Відомий російський диверсант Ігор Стрелков – Гиркин каже, що росія з тріском провалила другий етап спеціальної- військової оперції і тепер її може врятувати лишень повна мобілізація інакше дезертири та відказники будуть множитись.