Волонтери розповіли про особливості дерев’яних дронів, які використовує РФ (відео+фото)

Війна з Росією, Війскові технології, ЗСУ

Українські військові почали фіксувати, що росіяни використовують дерев’яні дрони. Ймовірно, одне з основних їхніх завдань – провокація сил протиповітряної оборони.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо.

з посиланням на розповідь волонтера Павла Кащука.

Безпілотник, який він розбирав разом з фахівцями, знайшли неподалік Дніпра. Він не мав корисного навантаження та рухався за заздалегідь продуманим маршрутом.

Дерев’яний дрон запустили з Бердянська. Зазначають, що він пролетів близько 600 км, але радіус його дії може бути й більшим – до 1000 км.

БПЛА рухався з фіксованою швидкістю – 100 км/год. Після злету він піднявся на 1000 метрів, скоріш за все для того, щоб не бути збитим силами ППО окупантів. Після перетину лінії фронту знизився до 100-250 метрів.

Ймовірно, таким чином він міг “прикривати” роботу безпілотників, які намагаються працювати непоміченими.

З чого зроблений дрон?

Збірка літака викликає запитання, зазначив Павло Кащук. Наприклад, у дроні для різних елементів електроніки використовують батареї різної напруги.

Батареї, які використовуються для живлення елементної бази дрона. Кадр з відео Павла Кащука

Також у літаку використано два мотори, ймовірно, для того, щоб у випадку відмови одного з них інший міг працювати далі.

“Десь 600-700 доларів за один мотор. Два, відповідно, коштують півтори тисячі. Нафіга там два мотори – це питання поки що без відповіді. Професіонали за кадром кажуть, що це для того аби продублювати один з моторів, якщо він вийде з ладу, але з огляду на специфіку літака, який має бути одноразовим – це якось дивно“, – прокоментував Павло Кащук.

Мотор DLE-60. Кадр з відео Павла Кащука

На конструкції літака є місця, де можуть розташовуватися кріплення для корисного навантаження. Невідомо, що це може бути – камера, радіовипромінювачі чи боєприпаси.

“Можливо ці літаки виконують одночасно декілька функцій. Одне – це відволікання ППО, можливо. А друге – тестування системи, як вона працює і, можливо, завтра ці літаки прилетять або з бомбами, або з ретрансляторами, або з РЕР, з чим завгодно“, – сказав Павло Кащук.

Польотний контролер CUAV V5+. Кадр з відео Павла Кащука

У безпілотнику використовується польотний контролер CUAV V5+, для навігації використано модуль CUAV Neo GPS третьої версії. Чіп, який використовує такий модуль – не промисловий.

“Тому задушити це можна просто чим завгодно, коли літак знижується. На висоті польоту, там де летів цей літак, є питання, чи його можна звичайною РЕБівскьою рушницею гасити. Але ніхто не намагався зробити цей літак суперпрохідним в плані РЕБу“, – зауважив Кащук.

GPS-модуль безпілотка. Кадр з відео Павла Кащука

Також на дроні є модуль телеметрії, який дозволяє оператору певний час керувати пристроєм.

“У налаштуваннях певних хитрощів та делікатних налаштувань ми не побачили. Але загалом зібрано з душею. Хтось продумував зовнішній вигляд, коробочки, продумував фіксацію. Все це збирається легко. Я думаю тут досить навіть надійно все, але це рівень третьокурсника КПІ, або хобіста, який робить пінопластові літачки“, – прокоментував Павло Кащук.

Орієнтовна вартість такого безпілотника – 2,5-3 тисячі доларів.

Отвори до яких може кріпитися корисне навантаження. Кадр з відео Павла Кащука

Нагадаємо, на Сумщині на початку травня підбили російський дерев’яний безпілотник. Дрон зроблений з екструдованої піни й полістиролу.

Російський дерев'яний безпілотник у Сумській області. Травень 2023. Україна. Фото: Командування Об'єднаних Сил ЗС України

Тоді також припустили, що Росія використовує такі дрони, щоб відвернути увагу радарів протиповітряної оборони України.