Японія передасть ЗСУ 100 вантажівок (фото)

Війна з Росією, ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський у межах візиту до Японії для участі в саміті «Групи семи» зустрівся з Прем’єр-міністром країни Фуміо Кішідою.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на Мілітарний.

Зеленський високо оцінив особисте лідерство Фуміо Кішіди в мобілізації міжнародної підтримки України.

Президент подякував Японії за пакет фінансової допомоги обсягом 7,6 мільярда доларів, який було виділено раніше.

Володимир Зеленський на зустрічі з Прем’єр-міністром країни Фуміо Кішідою. Травень 2023. Японія. Фото: Сайт Президента України

Також Японії висловили подяку за рішення прийняти на лікування у госпіталь Сил самооборони поранених українських військовослужбовців.

Крім того, на потреби українських військових від Японії буде передано 100 вантажних автомобілів.

Потім Володимир Зеленський і Фуміо Кішіда обговорили подальше посилення матеріально-технічних спроможностей українських Сил оборони.

Глава держави наголосив, що Україна розраховує на підтримку з боку Японії проведення глобального саміту щодо реалізації української формули миру.

Володимир Зеленський на зустрічі з Прем’єр-міністром країни Фуміо Кішідою. Травень 2023. Японія. Фото: Сайт Президента України

Нагадаємо, це не перша допомога від Японії для України. У березні японські депутати власним коштом придбали для українських військових 20 автівок.

Також у березні Японія виділила 30 мільйонів доларів на постачання нелетального озброєння для України через трастовий фонд НАТО.

Крани-вантажівки ISUZU українських рятувальників. Квітень 2023. Україна. Фото: ДСНС

У квітні українські рятувальники отримали гуманітарну допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JICA.