США підтримали навчання українських льотчиків на F-16 (фото)

Війна з Росією, Війскові технології

Сполучені Штати готові дозволити своїм союзникам у Європі надати Україні бойові літаки F-16.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо.

Джо Байден сказав союзникам по G7, що США підтримуватимуть спільні тренування українських льотчиків на винищувачах F-16, пише CNN із посиланням на чиновника адміністрації американського президента.

Очікується, що навчання повністю проходитимуть у Європі, але буде задіяний також американський персонал. Навчання займуть кілька місяців.

«Оскільки навчання проходитиме найближчими місяцями, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли насправді надати літаки, скільки ми надамо і хто їх надасть», – сказав чиновник.

Однак, як зазначили журналісти, наразі запиту до Білого дому від союзників на передачу літаків ЗСУ не надходило, а офіційні особи Держдепу – які будуть залучені до процесу дозволу – поки не отримували вказівок розпочати роботу.

Зустріч G7. Фото: CNN

Раніше у коментарі виданню Politico представник Пентагону заявив, що США не заперечуватимуть проти передачі Україні винищувачів F-16 третіми країнами.

Нагадаємо, прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів після зустрічі у Рейк’явіку заявили, що очолять міжнародну «авіаційну» коаліцію для України.

Лондон також пообіцяв розпочати навчання українських пілотів керуванню західними літаками.

Радник міністра оборони України Юрій Сак заявляв, що ЗСУ потрібно від 40 до 50 літаків F-16, щоб сформувати три-чотири ескадрильї для захисту неба від російських атак.

Сполучені Штати вже проводили тренувальні тести українських льотчиків для польотів на F-16.

Тренажер для підготовки льотчиків на F-16 Повітряних сил США. Фото: mvrsimulation.com

Тоді з’ясувалося, що для навчання українців управлінню американськими винищувачами F-16 знадобиться лише 4 місяці.

У тестах взяли участь двоє українських льотчиків, один із яких мав кваліфікацію на МиГ-29, а інший – на Су-27. Обоє не проходили формальної підготовки на F-16 і мали лише коротке ознайомлення з роботою цього винищувача.