Трьом українським морпіхам вдалося втекти з полону (фото)

Війна з Росією, ЗСУ

Українських морпіхів вдалося повернути на підконтрольну Україні територію, організувавши їхню втечу з полону.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо.

Народний депутат Ігор Копитін розповів подробиці операції з визволення трьох морпіхів-розвідників.

19 листопада у Військово-Морських Силах ЗС України повідомили, що з окупованої виведено трьох морських піхотинців, але подробиць не розголошували.

«Військово-Морські Сили України вкотре доводить, що лозунг “Своїх не полишаємо” для нас не просто слова», – написали тоді ВМС ЗСУ.

Ігор Копитін розповів, що історія їх визволення вартує того, щоб про неї зняли фільм.

Звільнені з полону морські піхотинці. Листопад 2022. Україна. Фото: ВМС ЗСУ

Військові під час бойових дій потрапили в полон до російських окупантів, ймовірно, мова йде про бійців 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Їх утримували на непідконтрольній наразі території України.

«Про це дізналися у Командуванні ВМС та морської піхоти, де вирішили спланувати операцію, щоб спробувати витягнути хлопців з полону», – розповідає Ігор Копитін.

В результаті вдалося організувати втечу розвідників з полону, а потім переправити їх на підконтрольну Україні територію.

«Офіцери морської піхоти з позивними «Лютий», «Баркас» та «Омега» фактично спланували цю операцію. Наразі не можу назвати їх імен», – зазначив Ігор Копитін.

Участь в операції зі звільнення морпіхів також брав захисник «Азовсталі» Артем Дибленко, який нещодавно сам повернувся з полону.

Артем Дибленко та Сергій Волинський. 2022 рік. Україна. Фото: NikLife

Відомо, що Артем Дибленко є морським піхотинцем та нещодавно у Полтаві брав участь у відкриті муралу Сергію Волинському з 36-ї окремої бригади морської піхоти.