У Макіївці росіяни симулювали здачу в полон та відкрили вогонь (відео+фото)

Війна з Росією, ЗСУ

У Луганській області російський підрозділ симулював здачу у полон та відкрив вогонь по українських військових.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що тим самим росіяни вчинили воєнний злочин.

У ході інциденту російський підрозділ був ліквідований.

«Брехлива фіктивна здача в полон є воєнним злочином. Можна зробити висновок, що скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни вчинили воєнний злочин — відкрили вогонь на ураження військових Збройних Сил України», – розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав.

Він зауважив, що в такому випадку особи з-поміж російських військовослужбовців не можуть вважатися військовополоненими, а є такими, що ведуть бій і вчиняють віроломство.

«Вогонь у відповідь не є воєнним злочином. Навпаки, ті, хто хочуть скористатися захистом міжнародного права для вбивства — повинні бути покараними», – заявив омбудсмен.

За його словами, єдиною причиною загибелі російських військовослужбовців на території Україні є злочинна політика Російської Федерації.

На думку омбудсмена, не дивно, що такі “вкиди” зі звинуваченнями відбуваються на фоні звільнення Херсону і викриття тисяч нових фактів воєнних злочинів Кремля

«Перемикнути увагу не вдасться. Вбивці залишаються вбивцями, а воєнних злочинців очікує трибунал», – заявив Лубінець.

Інцидент у Макіївці

14 листопада на сторінці Десантно-штурмових військ Збройних Сил України у соціальній мережі Telegram з’явилося відео з ліквідованою групою російських солдатів, тіла яких лежали недалеко один від одного.

Ліквідовані російські військові у селі Макіївка. Листопад 2022. Україна. Кадр з відео: Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

18 листопада у соціальній мережі з’явилося нове відео, яке демонструє з української сторони події до ліквідації цих російських військових.

У селі українські військові проводили процедуру взяття у полон російських військових.

Під час процедури російські військові не попередили українських військових про те, що за будинком стоїть російський солдат, який не склав зброю.

Озброєний російський солдат, неочікувано для українських військових, першим відкрив вогонь.

Подібні дії були розцінені як симуляція здачі у полон та для безпеки інших українських військових, не чекаючи нової атаки з боку росіян, було відкрито вогонь у відповідь та ліквідовано російський підрозділ.

Російський військовий відкриває вогонь по українських військових під час симуляції здачі у полон. Листопад 2022. Україна. Кадр з відео соцмереж

Судячи з кадрів відео, один українських військових зазнав тяжких поранень.

Інцидент трапився на Луганщині у населеному пункті Макіївка, ймовірно, під час завершення звільнення села.

Офіційно про відновлення контролю над селом Макіївка 13-го листопада повідомив очільник Луганської облдержадміністрації.

Місце інциденту у селі Макіївка

16 листопада звільнення офіційно підтвердило Міністерство оборони.

Тоді військові розповідали, що під час відступу з села російські окупанти зазнали значних втрат.