Україна просить у США системи C-RAM для протидії дронам-камікадзе – ABC NEWS (відео)

Війна з Росією, Війскові технології, ЗСУ

Представники української влади звернулися до США з проханням передати високомобільні системи протиповітряної оборони C-RAM.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на журналіста ABC News.

Це звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Він просить членів Конгресу США про сприяння в отриманні Україною додаткових засобів ППО. У першу чергу для того, щоби протистояти дронам-камікадзе іранського виробництва.

Крім того, представник уряду України повідомив журналістам про те, що представники виконавчої влади країни написали листа до адміністрації Байдена та просять надати системи C-RAM.

Посилаючись на представника Пентагону, підполковника Гаррона Гарні, ABC NEWS повідомили, що США працюють над підтримкою України для провадження ефективної боротьби з тими загрозами, які є зараз.

“Ми працюємо цілодобово, щоб задовольнити пріоритетні запити України на допомогу у сфері безпеки, надаючи зброю з американських запасів, коли вона стає доступною“, – додав він.

Зазначають, що у своєму листі Стефанчук також просить американських законодавців допомогти звернутися до адміністрації Байдена з проханням надати ракети більшої дальності, щоб українські військові могли знищувати такі цілі, як “запаси іранських безпілотників, глибоко в тилу ворога на окупованій території України”.

Раніше про лист Голови Верховної Ради повідомляло видання Foreign Policy. Його Руслан Стефанчук направив до Конгресу 10 жовтня. Тоді російські війська вперше здійснили масовану атаку на українські енергетичні об’єкти, застосовуючи іранські безпілотники Shahed-136.

У цьому листі йшлося про надання Україні ЗРК NASAMS, систем C-RAM, а також артилерії та винищувачів.

C-RAM – тактична система протиповітряної оборони для захисту від ракет, артилерійських снарядів та мін.

Засобом виявлення у C-RAM слугує РЛС, а також оптико-електронні та акустичні сенсори. Її також можна інтегрувати у загальну систему виявлення.

Прикладом системи C-RAM у США є комплекс Centurion. Він має корабельний зенітний артилерійський комплекс Phalanx CIWS. Його шестиствольна 20 мм гармата здатна вражати цілі на відстані до 1,5 км при скорострільності 3000 пострілів на хвилину.