ЗРК NASAMS та ASPIDE прибули в Україну – Резніков (фото)

Війна з Росією, Війскові технології, ЗСУ, НАТО

В Україну прибули нові засоби протиповітряної оборони.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на міністра оборони України Олексія Резнікова.

Йдеться про ЗРК NASAMS від США та ЗРК ASPIDE від Іспанії.

“Ця зброя значно посилить українську армію і зробить наше небо безпечнішим. Ми будемо продовжувати збивати ворожі цілі, які нас атакують. Дякуємо нашим партнерам: Норвегії, Іспанії та США“, – написав Резніков.

ЗРК NASAMS

Україна очікувала прибуття двох батарей ЗРК NASAMS на початку листопада. В кінці жовтня стало відомо, що компанія-виробник Raytheon Technologies вже передала їх уряду США.

Це дві перші з восьми батарей ЗРК NASAMS, які надійдуть в Україну від партнерів.

ЗРК виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg.

ЗРК NASAMS. Фото: Raytheon

До складу комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.

Raytheon відповідає за постачання своїх ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки.

Ілюстрація: Ракета AIM-120C AMRAAM

Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із зенітними ракетами. ЗРК знаходиться на озброєнні або доставляється в 12 країн.

Дальність стрільби зенітної системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

ЗРК ASPIDE

ЗРК ASPIDE Україна отримала від Іспанії. Повідомлялося, що Сили оборони України отримають одну батарею цього комплексу та ракети до неї.

Наземний зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) «Spada Aspide» іще відомий під назвою «Skyguard Aspide». Це спільна італійсько-швейцарська розробка.

Комплекс сконструювали у процесі модифікації ракети «Aspide» для її використання на сухопутних платформах. Ракетний комплекс базується на американській RIM-7E Sea Sparrow.

Ракета має напівактивний радар.

ЗРК «Skyguard Aspide». Ілюстративне фото з відкритих джерел

Радіус дії – 35 км. Висота ураження цілей – 8000 м. Швидкість польоту – 1324 м/с. Вага бойової частини – 30 кг.

Також Україна очікує на постачання ЗРК HAWK від Іспанії. Очікується, що Італія та Франція передадуть ЗРК STAMP-T. Також уряд Франції повідомив про передачу Україні комплексів Crotale.