Заміновані будинки, погреби: де на Київщині сапери знаходять вибухівку

Війна з Росією, Волонтерство
Працівники ДСНС України у Київській області щодня виявляють більше 4 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на  Фейсбук-сторінку   міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського.

«ДСНС України на Київщині щодня виявляє понад 4 тис. вибухонебезпечних предметів», – поінформував він.

Він нагадав, що Київська область була повністю звільнена від загарбників, і що можна наразі побачити наслідки російського захоплення. «Ворог діяв не як військовий, а як мародер, вбивця та ґвалтівник», – сказав міністр.

 

Він поінформував, що наразі на місцях воєнних злочинів працюють криміналісти і слідчі, які документують докази.

Окремо він зазначив, що наразі ще дуже багато будівель заміновано. За його даними, сапери знаходять міни, розміщені під касками, у коробках із боєприпасами, на входах до погребів, де можуть перебувати жертви.

Він уточнив, що загарбники поставили розтяжку навіть на вхідних дверях у будівлях Гостомельського підрозділу українських рятувальників.

«Тож робота з пошуку загиблих мирних громадян ускладнена через велику замінованість громадських і житлових об’єктів, а також через масштабні завали будинків, під якими можуть перебувати тіла загиблих», – поінформував очільник МВС України.

Тому, за його словами, ДСНС звернулася з закликом до добровольців долучитися для розбирання завалів.

«У Бородянці ми зустрілися з першою сотнею добровольців-рятівників, які вже долучилися до розбирання завалів. За три дні до таких добровільних формувань вступили вже понад 5 тисяч осіб. Я дякую всім, хто відгукнувся. Адже це важливий фронт у цій війні. Це набагато пришвидшить нашу роботу з розбирання завалів», – уточнив міністр.

Монастирський зазначив, що ворог – підступний і безжалісний, і тому українська влада розглядає будь-які загрозливі сценарії у напрямку Києва і у посиленому режимі готується зустріти ворога.

Як повідомляв Укрінформ, Монастирський заявив, що про кількість жертв російської агресії серед мирного населення на Київщині можна буде говорити за кілька тижнів.