На Півдні України на чергування заступив дивізіон С-300 (фото)

ЗСУ

Зенітний ракетний дивізіон С-300 бригада імені гетьмана Пилипа Орлика, який повернувся з ООС, охоронятиме Південь України.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.

На бойове чергування з охорони повітряного простору України вже заступив зенітний ракетний дивізіон С-300.

Цей підрозділ входить до складу зенітної ракетної бригади Повітряних Сил ЗС України імені гетьмана Пилипа Орлика.

Вона прикриває міста та важливі об’єкти інфраструктури країни від повітряного нападу ворога з Півдня, зокрема з території тимчасово окупованого Криму.

Військові 201 ЗРБр. Січень 2022. Фото: АрміяІнформ

Варто зазначити, що цей зенітний ракетний дивізіон нещодавно повернувся з району проведення операції Об’єднаних сил до місця постійної дислокації.

Він озброєний зенітними ракетними комплексами С-300 ПС, що здатні вражати повітряні цілі на висотах від 25 метрів до 27 кілометрів та на відстані понад 75 кілометрів.

Наразі дивізіон повністю відновив свою боєздатність та заступив на бойове чергування в системі ППО країни.

«Якщо ворог вторгнеться у повітряний простір України, наші ракетники завдадуть йому значних втрат і змусять відмовитися від агресивних планів. Ми здатні захистити своїх громадян, — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків комбрига полковник Андрій Копич.

Військові 201 ЗРБр. Фото: АрміяІнформ

Довідково: 201-ша зенітна ракетна бригада імені гетьмана Пилипа Орлика (201 ЗРБр) структурно належить до Повітряного командування «Південь».

4 грудня 2019 року бригаді присвоєне почесне найменування «імені гетьмана Пилипа Орлика» Основне завдання частини — охорона повітряного простору Миколаївської області.

201-ша зенітна ракетна бригада імені гетьмана Пилипа Орлика (201 ЗРБр). 2019 рік. Фото: ЗСУ

Нагадаємо, в Україні завод «Генератор», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», освоїв поглиблений ремонт клістронів до ЗРК С-300 ПТ (ПС).