ОБСЄ заявляє про просування ЗСУ біля Старомар’ївки

ЗСУ, Новини ООС/АТО

Моніторингова місія ОБСЄ заявляє про просування Збройних сил України біля Старомар’ївки на Донеччині.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на журналіста Юрія Бутусова з посиланням та звіт ОБСЄ № 265 від 11.11.2021 року.

Журналіст Юрій Бутусов написав на своїй сторінці у Facebook, що місія ОБСЄ стверджує, що ЗСУ перейшли річку Кальміус і просунулися біля села Старомар’ївка на 800 метрів уперед.

У звіті ОБСЄ № 265/2021 повідомляється, що 10 листопада 2021 року, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, виявила дві нещодавно облаштовані системи траншей на схід населеного пункту Гранітне (підконтрольний Україні, 60 км на південь від Донецька) та на схід від річки Кальміус (за оцінкою, споруджені в період між 6 жовтня та 10 листопада 2021 року), а також понтонний міст через річку Кальміус.

За оцінкою спостерігачів ОБСЄ, згадані системи траншей належать Збройним силам України.

На думку представників ОБСЄ, дві нещодавно облаштовані системи траншей на схід від річки Кальміус є просуванням уперед ЗСУ, що скоротило відстані між передовими позиціями Збройних сил України та передовими позиціями російських збройних формувань у цьому районі з 1,7 км до 900 метрів.

ОБСЄ

Раніше ми повідомляли, що окупаційні сили Росії артилерійським обстрілом знищили понтонну переправу через річку Кальміус з Гранітного до Старомар’ївки.

26-го жовтня окупаційні сили Росії відкрили вогонь з гаубиць калібру 122-мм Д-30 по українському селу Гранітне, що неподалік Старомар’ївки. Від артилерійського обстрілу зазнали руйнувань будинки місцевих мешканців.

Військовий України на фоні зруйнованої переправи біля села Гранітне. Жовтень-Листопад 2021

Ватажки так званої «Донецької народної республіки» визнали, що це їх сторона завдавала удари по населеному пункту Гранітне з метою знищення переправи.

Також, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ помітила на Донбасі незвичну артилерійську систему. Схоже, що окупаційні сили використовують макет реактивної системи залпового вогню «Град».

Макет РСЗВ БМ-21 «Град» окупаційних сил Росії у районі населеного пункту Бойківське (колишнє Тельманове). 8 жовтня 2021. Фото: ОБСЄ

На полігоні, який розташований поблизу окупованого населеного пункту Бойківське (колишнє Тельманове), безпілотник ОБСЄ зафіксував РСЗВ БМ-21 «Град».

У порівнянні з оригінальною РСЗВ, цей макет не має однієї пари коліс та пускова установка встановлена ​​на об’ємній конструкції.