У Житомирі випробовують нову модернізацію БМП-1 (відео+фото)

Війскові технології, ЗСУ

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» випробовує власну версію модернізації бойової машини піхоти БМП-1.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на «Суспільне Житомир».

У Житомирі, 14 жовтня, на майдані Корольова працювала виставка озброєння та військової техніки. Захід був приурочений до Дня захисників і захисниць України,

На виставці були претставлені безпілотні літальні апарати (БПЛА), міномети та гармати і зразки колісної та гусеничної бронетехніки.

Про експозицію військової техніки журналістам розповів керівник Житомирського бронетанкового заводу Геннадій Гращенков:

Колісна техніка була представлена БТР-4, розробки та виробництва Харківського конструкторського бюро з машинобудування. І БТР-3, що виготовлений Київським бронетанковим заводом.

Серед гусеничної техніки були показані БМП-2, яка була відремонтована на Житомирському бронетанковому заводі. І броньована ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-2, що свого часу була розроблена на місцевому підприємстві, яка зараз відновлюється та постачається до Збройних Сил України.

Зокрема, Гращенков повідомив про модернізовану фахівцями місцевого бронетанкового заводу, бойову машину піхоти БМП-1, яка зараз проходить випробування.

“Бойова машина була модернізована шляхом установки нового бойового модуля – також наша розробка, яка зараз проходить цикл випробувань”, – сказав керівник бронетанкового заводу.

Судячи з оприлюднених фото, на модернізованій БМП-1 була замінена «класична» башта з 73-мм гладкоствольною гарматою «Грім». Замість неї бойова машина отримала нову башту з 30-мм автоматичною гарматою (2А42/ЗТМ-2) аналогічну тій, що застосовується на БМП-2.

Башта залишилася одномісною, і вона візуально схожа на бойове відділення бойової машини десанту БМД-2 з додатково навареними у лобовій частині мортирами для постановки димових завіс.

Оновлена машина отримала кращу можливість боротися і з важкою бронетехнікою противника за рахунок спареної пускової установки протитанкових керованих ракет.