Суд виніс вирок співробітнику СБУ за напад на прикордонників (фото)

ЗСУ

Суд виніс вирок лейтенанту Служби безпеки України, який з колегою напали в липні цього року на прикордонників.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на пресслужбу Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Центрального регіону.

Краснопільський районний суд позбавив звання одного зі співробітників СБУ, які напали в липні цього року на прикордонний наряд,

Під час слідства затриманий лейтенант СБУ беззаперечно визнав свою провину і розкаявся. Спеціалізованою прокуратурою було укладено угоду з підозрюваним про визнання винуватості.

Засідання Краснопільського районного суду Сумської області у його справі відбулося 11 жовтня.

Суд ухвалив вирок, яким затвердив укладену угоду та призначив узгоджену сторонами міру покарання терміном 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком тривалістю 3 роки.

А також додаткові покарання у вигляді позбавлення військового звання «лейтенант» та позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки.

Щодо другого учасника нападу, то досудове розслідування за його справою завершено. На даний час триває виконання вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України.

Спеціалізованою прокуратурою установлено, що 18 липня 2021 року,  двоє офіцерів Служби безпеки України в особі лейтенанта та підполковника, здійснили напад на прикордонний наряд під час виконання останніми обов’язків із здійснення охорони на українсько-російській ділянці державного кордону, поблизу одного з сіл у Сумській області.

Бійці ДПСУ

Заподіявши двом прикордонникам легкі тілесні ушкодження. Підозрювані заволоділи боєприпасами до службовою зброєю охоронців кордону, частину з яких згодом підкинули до місцевого відділу Держприкордонслужби.

Службову зброю прикордонників зловмисники залишили на місці скоєння злочину.

У вересні на адмінмежі прикордонники затримали громадянина України, який брав участь у діяльності незаконних збройних формувань на території Криму.