До Кабулу прибув евакуаційний літак з України (фото)

Військові конфлікти, ЗСУ

До Афганістану прибув літак з України для евакувції громадян.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на видання «УНН».

У Кабул прибув ще один евакуаційний літак з України.

“Літак уже в Кабулі”, – повідомив співрозмовник журналістам.

За словами джерела, літак відправили до Афганістану щоб продовжити евакуацію громадян України. Наразі не відомо, скількох громадян України планують евакуювати цим рейсом.

Як повідомляв раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, на території Афганістану залишається більше 150 громадян України, які висловили бажання повернутися додому.

Літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України в Міжнародному аеропорту «Бориспіль»

За словами дипломата, ці люди не належать до груп ризику, для безпеки яких зараз існують реальні загрози.

Україна за кілька тижнів серпня організувала в безпрецедентно складних умовах шість евакуаційних рейсів, які вивезли понад 650 людей.

У Міністерстві закордонних справ повідомляли, що Україна планує продовжувати евакуацію українців з Афганістану після 31 серпня.

Українські дипломати разом із представниками інших відомств опрацьовували подальші безпечні шляхи виїзду з Афганістану, зокрема можливість використання інших аеропортів або наземних маршрутів.

Евакуація з Афганістану літаком С-17

За час евакуації, що тривала з 14 по 30 серпня повітряним шляхом з Афганістану евакуювали понад 120 тисяч осіб. Зі злітно-посадкової смуги аеропорту у Кабулі літаки злітали з високою інтенсивністю, а їх наповнення було рекордним для типів.

Наприклад зафіксовано, що військовово-транспортний літак C-17, який є основою транспортної авіації США, за раз взяв на борт 800 людей.