З України намагалися вивезти складові до бронетехніки

Війскові технології, ЗСУ

Громадянин України намагався вивезти складові до бойових машин піхоти.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на Київську митницю.

Було виявлено незаконну схему пересилання громадянином у міжнародних експрес-відправлень виробів військового призначення.

До виробів входили складові частини трансмісії броньованих транспортних засобів (БМП), переміщення яких можливе лише за наявності дозволу.

За останній місяць митниками вже були виявлені шість спроб цього ж самого громадянина переслати за кордон товари подвійного використання.

Вилучені вироби. Вересень 2021. Фото: Київська митниця

«Тому сьому його посилку перевірено ретельно», – розповідають митники.

За документами, чоловік відправляв за кордон «диск».

Сімнадцять дисків й справді знаходилися у відправленні, однак з огляду на маркування та конструкцію виявлених у відправленні металевих предметів, їх було направлено на митну експертизу для з’ясування призначення цих виробів.

Як виявилося, надані на дослідження предмети є фрикційними дисками, зі складовими частинами трансмісії броньованих транспортних засобів, а саме бойових машин піхоти та їх модифікацій.

Вилучені вироби. Вересень 2021. Фото: Київська митниця

Тобто – спеціально призначені компоненти товарів військового призначення.

Міжнародна передача товарів військового призначення може здійснюватися лише суб’єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб’єктом господарської діяльності за наявності у них відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Митники підкреслили, що громадянам заборонено мати у власності подібні товари. За виявленим фактом складено протокол про порушення митних правил за статтями 472, 473 Митного кодексу України.