СБУ викрила мережу «інтернет-агентів», які діяли на замовлення російських спецслужб

ЗСУ, Новини ООС/АТО

СБУ викрила мережу «інтернет-агентів», які діяли на замовлення російських спецслужб.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо.

У Службі безпеки України повідомляють про викриття міжрегіональної мережі агітаторів, які здійснювали ворожі інформаційні операції на замовлення іноземних спецслужб. Зловмисники поширювали через інтернет заклики до зміни меж державного кордону та повалення конституційного ладу в Україні.

“Під час слідчих дій у інтернет-агентів виявлено комп’ютерну техніку, обладнання та електронні носії інформації із доказами протиправної діяльності. Наразі вісьмом зловмисникам повідомлено про підозри у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки, ще двох – засуджено до позбавлення волі”, – йдеться в повідомленні спецслужби.

Зокрема у Києві, контррозвідники СБУ викрили уродженця Донеччини, який публічно агітував до захоплення державної влади та вступу до лав незаконних збройних формувань так званих «ДНР» та «ЛНР». Для поширення ворожого контенту він використовував власні акаунти у соціальних мережах. Розповсюджувані тексти містили заклики до насильницької зміни чинної влади в Україні.

В свою чергу у Маріуполі, кіберфахівці СБУ заблокували діяльність місцевого жителя, який поширював через персональні сторінки заборонених соцмереж публікації щодо зміни меж державного кордону України. Він закликав до ведення агресивної війни.

У Сумській області, повідомлено про підозру мешканцю міста Путивль, який поширював в інтернеті матеріали із закликами до повалення конституційного ладу в Україні.

Окрім того, на Черкащині, було викрито інтернет-агітатора на закликах до захоплення державної влади та фізичної розправи над високопосадовцями.

Також встановлено мешканку регіону, яка агітувала до зміни меж кордону нашої країни.

У Закарпатській області, заблоковано деструктивну інтернет активність двох місцевих жителів. Особи поширювали у соціальних мережах заклики до відокремлення окремих територій України, де компактно проживають національні меншини.

На Вінниччині за матеріалами органів держбезпеки засуджено зловмисника, якого українська спецслужба викрила на агітації до дій проти територіальної цілісності нашої держави.

У СБУ тривають заходи, спрямовані на виявлення та блокування спроб іноземних спецслужб використовувати інтернет-простір для проведення підривної діяльності проти нашої держави.