В ОРДЛО 660 тисяч жителів отримують українську пенсію

Новини ООС/АТО

Близько 660 тисяч жителів з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу отримують українську пенсію.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на інтерв’ю Радіо Свобода міністра соціальної політики України Марини Лазебної.

«Я за те, що люди, які заробили свою пенсію в Україні, повинні її отримати. А для цього нам треба для них спростити або надати умови та можливості», – сказала Лазебна.

Як повідомлено, на двох КПВВ в Щасті та Золотому будуть відкриті такі центри обслуговування.

Міністр соціальної політики розповіла, що там будуть обов’язково присутні працівники Пенсійного фонду.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна

«Якщо навіть ця людина сьогодні не входить у число цих 660 тисяч пенсіонерів, яким ми нараховуємо пенсії, значить вона зможе прийти та оформити», – підкреслила Марина Лазебна.

За словами міністра, у разі, якщо особі виповнилося 60 років місяць або три місяці тому, вона працювала і живе на нині окупованих територіях, то їй потрібно приїхати на підконтрольну Україні територію, зайти в Пенсійний фонд і оформити пенсію.

«Це все залишається в силі, воно діє. Головне — щоб не були закриті пункти пропуску», – додала міністр.

У 2020 році правозахисна організація Human Rights Watch у листі до президента України Володимира Зеленського закликала українську владу посилити спроби захистити права українців похилого віку, які живуть на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей.

В ОРДЛО 660 тисяч жителів отримують українську пенсію. КПВВ на Донбасі

Правозахисники наголошують, що Україна повинна завершити дискримінаційну практику, яка змушує пенсіонерів з ОРДЛО перетинати лінію розмежування для отримання пенсії.

За даними правозахисників, щомісяця близько одного мільйона людей перетинають блок-пости на Донбасі.

Понад половина з них – люди, які їздять на підконтрольну українській владі територію для отримання пенсій.

Щоб здобути право на виплати, пенсіонери повинні мати статус переселенця.

Тодішній віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що питання виплат пенсій в окремих районах Донецької та Луганської областей може бути вирішене лише в контексті деокупації.