Реформа СБУ: штат хочуть скоротити на 37%

ЗСУ

Проєкт закону про реформування Служби безпеки України, розроблений депутатами, пропонує скоротити штат служби на 37% – з нинішніх 27 тисяч співробітників до 17 тисяч.

Про це повідомляє щоденний портал Воїн-інфо з посиланням на інтерв’ю голови СБУ Івана Баканова.

В СБУ нарікають, що це зашкодить обороноздатності країни.

«Пропонується фронтальне скорочення до 17 тисяч осіб, тобто 10 тисяч посад за 3 роки. Вважаю, що це дуже зашкодить обороноздатності країни. Адже наші сусіди – ФСБ РФ і КДБ Білорусі – мають сумарно близько 220 тисяч співробітників. Яким штатом ми будемо їм протистояти і чи буде це ефективно?», – запитує очільник спецслужби.

Баканов додав, що в цьому варіанті СБУ не може говорити навіть про аутсорс, щоб вивести допоміжний персонал зі складу служби, як це планувалося раніше.

Реформа СБУ: штат хочуть скоротити на 37%. Голова СБУ Іван Баканов. Фото з відкритих джерел

Він пояснив, що законопроєкт пропонує включити до загальної чисельності СБУ всі установи та організації, які залишаться в управлінні служби. Баканов вважає, що це ще один механізм прихованого скорочення, який зменшує кількість посад для оперативних співробітників.

Глава СБУ також розповів, що на початку роботи над проєктом закону вони погодили базовий принцип, що скорочення штату СБУ має відбутись.

Після цього збалансували необхідні потреби державної безпеки та обороноздатності, компенсаторні механізми і вийшли “на оптимальну чисельність” з поступовим скороченням до 2027 року до 20 тисяч співробітників.