У Львові модернізували найбільшу партію пожежних танків для ЗСУ (фото)

Війскові технології, ЗСУ

У Львові на місцевому бронетанковому заводі модернізували найбільшу за часи відновлення Незалежності партію пожежних танків для ЗСУ.

Про це повідомила пресслужба ДК «Укроборонпром», пише Воїн-інфо.

Загалом Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» завершило капітальний ремонт та модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54.

Крім того, протягом 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десятка таких пожежних машин.

Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, які  в основному складались з радянських або російських комплектуючих, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міністерством оборони України, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом  з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва, – розповів директор  Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук

Пожежний танк ГПМ-54

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 – це основний пожежний танк, який є на озброєнні Збройних Силах України.

Ця пожежна машина є необхідною на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки є неможливим.

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 м³, а також бак для піни ємністю 1,1 м³ та може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів.

На модернізовані ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі.

Гусенична броньована пожежна машина ГПМ-54.

Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка забезпечують безпеку екіпажу.

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє, модернізує та здійснює капітальний ремонт пожежних танків.

Фахівці підприємства розробили та виготовляють гусеничну броньовану пожежну машину ГПМ-72 на базі танка Т-72, яка успішно пройшла визначальні відомчі випробування та наказом Міністерства оборони України у 2018 році допущена до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період. На сьогоднішній день підприємство готове до серійного виготовлення ГПМ-72 для потреб замовника.