Війна в Сирії: військові зведення 14-17 квітня 2019 року

Військові конфлікти

Посланник ООН в Сирії, Гейр Педерсен після зустрічі з міністром закордонних справ Сирії Валідом аль-Моаллемом заявив, що досягнутий певний консенсус щодо політичного регулювання в Сирії, зокрема щодо принципів роботи Конституційної комісії. Звісно, певний прогрес викликає певний оптимізм, але без зайвих сподівань.

Ізраїль: Почав проводити відчутно більш жорстку позицію стосовно Ірану в Сирії. І це стосується не лише самих ударів по сирійським об’єктам, а й визнанням таких ударів. Раніше, ізраїльтяни користувалися гаслом – «це не ми». Зараз такого не бачимо.
Вже в мережу потрапили знімки об’єктів, які були атаковані 13 квітня біля м. Масіяф – іранський завод по виробництву ракет класу “земля – земля” і супутня інфраструктура.

Ізраїльські джерела стверджують, що в результаті авіа удару ВПС Ізраїлю ще була знищена сирійська ракетна пускова установка «М-600 / Фатех-110».

Втрату хоч однієї ракети від протидії сирійської ППО, ізраїльтяни, не підтвердили.

Залісся: За останні дні свинособачі вкс відзначилися авіаударами по Великому Ідлібу. Корегування відбувалось безпілотниками. Сильно постраждав район н.п Аріха.

Активність авіації «скрепоносних» слід віднести знов ж такі, до намагання добитися переваги під час перемов з опозиційною ХТШ.

Офіційний представник сирійської опозиції підтвердив, що лідер ХТШ – Джулані зустрічався з представниками мо рашки в Ідлібі кілька разів.
Однак, враховуючи риторику рашистських дипломатів та бомби, які падають на мирних мешканців провінції, домовленостей ні яких не досягнуто.
А в чому зиск, спитаєте ви, для озброєної опозиції в перемовах з руснею? Сирійська опозиція заявляє, що зустрічі між росією та Хайат Тахрір аш-Шам вказують на не готовність атакувати Ідліб. Тобто це військова хитрість та затягування часу. Росії ніхто не вірить. За вчорашнім повідомленням, росія і НАТО повністю припинили співпрацю. Співпраця припинилася як у військових, так і в цивільних сферах, заявив заступник міністра закордонних справ росії олександр грушко. Важливо, як відсутність співпраці вплине на спілкування по Сирії.

Супутникові знімки підтверджують знаходження та тестування на російський базі Хмеймім – ОТРК Іскандер. А це як відомо не лише ППО, а й небезпека на відстань 500 км.

Великий Ідліб: Хоча бомбардування провінції не припиняються, їх інтенсивність дещо знизилася. Під обстрілами знов села Джарджаназі, Умм Джелаль, Аль-Маджахі і Тахтайі на сході Ідлібу, місто Тальманс і Джарджаназ на південному-сході Ідлібу, село Хувайджа на заході Хама.

Сирія: Ісламська держава, як і прогнозувалося, набирає сили в сирійській пустелі. У провінції Дейр-Ез-Зор пропав черговий конвой сирійських військових. Відомо, що до складу конвою входили близько 7 автомобілів з бійцями проурядового іранського формування “Аль-Кудс”. За три дні від зниклих не надходило жодної інформації. Пошукові дії не виявили ніяких слідів.
Пізніше, бригада “Аль-Кудс” випустила заяву, в якій підтвердила загибель десятьох військовослужбовців, включаючи командира підрозділу.

Більше того, складаєтсья враження, що асад взагалі не котролює пустелю. Сирійські повстанці зі складу про-турецької ВСА заявили про напад на урядові війська на трасі Дейр-Ез-Зор-Дамаск в районі Кобаджепа, під час якого загинув бригадний генерал, майор і лейтенант, і ще загинули десятки урядових солдат.Вчора в Дамаску пройшла перша задокументована акція повстанців. Нещодавно сформоване угруповання “Сарайя Касіюн”” заявило про напад на офіцера сил безпеки в Кудсайі за допомогою СВП. Повідомляють, що він серйозно поранений.

Ще один напад на військових асада стався в провінції Дараа.

Венесуєла 2: Чого варта російська допомога для простих сирійців відомо всім, але це не все. Бензинова криза паралізує життя на підконтрольній асаду території. Сьогодні ціна на паливо досягла 600 лір за літр 95-го бензину: до початку кризи (20 днів потому) ціна на літр становила 225 лір за літр.

За останньою інформацією влада Сирії домовилися про імпорт палива з сусіднього Лівану. Хоча це не додало оптимізму сирійцям. Кілометрові черги на АЗС у великих містах – Дамаск, Алеппо, Джаблах. Більшість АЗС закриті. Кілька відкриті лише протягом години в день. Далі буде…