Прах Нестора Махна можуть перепоховати в Україні

Історія війска

Останки легендарного керівника повстанської армії привезуть на малу батьківщину – в Гуляйполе.

Нащадки партизанського командувача Нестора Махна, прах якого захоронений у Франції, дали згоду на перепоховання на батьківщині – у селі Гуляйполе Запорізької області. Про це повідомив голова Гуляйпільської РДА Олександр Іщенко в інтерв’ю Гуляйполе.city.

“Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махна в Гуляйполе. Цьому передували сесія міської ради, а також робоча нарада…З нашої сторони готові всі документи, є заява внучатого племінника Нестора Махна щодоповернення на батьківщину праху його предка”, – повідомив Іщенко.

 

 

За його словами, у разі повернення прах Нестора Махна розмістять в музеї. На даний момент Україна очікує остаточної відповіді французької сторони.

“Французька діаспора – проти повернення праху. Тому це питання вирішується на рівні міжнародних відносин”, – зазначив голова РДА.

“Наш бренд – це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тому в ОТГ вже розробили проекти по маршруту Нестора Махна, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звичайно, на їх реалізацію необхідні кошти”, – підсумував Іщенко.

Раніше повідомлялося, що термін оренди місця на кладовищі Пер-Лашез у Франції, де покоїться Махно, завершився. Також через закінчення терміну оренди місця на кладовищі з Чехії були перевезені останки українського письменника Олександра Олеся і його дружини.